Ogłoszenie

Witajcie serdecznie zapraszam do rejestracji czytania i komentowania... CZUWAJ

#1 2009-01-30 22:37:37

Vitek

Gość

Prowadzenie zbiórek

Prowadzenie zbiórek przez niektórych tz. zastępowych pozostawia wiele do życzeni.
Chodzi o to że stosowanie jakiś kar typu np. przysiady , czy wyrzucanie za drzwi jest niezgodne
z metodyką harcerską . Szczególnie żenujące jest to, robią to pseudo zastepowi w wieku 12 lat , którzy
powinni jeszcze się wiele nauczyć a nie wyżywać swoje kompleksy na rówieśnikach. Zastanawia mnie czy ta osoba posiada jakięś szkolenie dla zastępowych ???. W dobie upadającego harcerstwa powinno się dzieci zachęcać a nie odstraszać głupim zachowaniem dzieci , które bez jakiejkolwiek kontroli próbuja sie wyżywać i pielęgnowac swoją manie wyższości. Autorytetu w drużynie nie wyrobiamy sobie tą drogą , na autorytet musimy zasłużyć.                                             

                                                                                                      Pozdrawiam

 

#2 2009-01-31 17:54:41

 Baśka

Stały bywalec

2697849
Call me!
Skąd: 14 DHS
Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 558
Punktów :   

Re: Prowadzenie zbiórek

Nie wszyscy zastępowi używają takich kar, ja na przykład nie używam ich wcale. Właściwie mój zastęp potrafi się zachować. I również nie jestem pseudo zastępową, chociaż mam 12 lat Niektórzy zastępowi są młodsi
A co do szkoleń, to są takie co roku.


Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzies na szczycie góry , wszyscy razem spotkamy się . < 3

Offline

 

#3 2009-01-31 21:06:27

 OkO

Stały bywalec

4132791
Skąd: 22 ŚDH im.Zawiszaków
Zarejestrowany: 2006-12-26
Posty: 574
Punktów :   

Re: Prowadzenie zbiórek

Drugi Panie Vitku, z doświadczeń lat poprzednich ja jako drużynowy - instruktor proponuję Panu spotkanie z konkretnym drużynowym drużyny w której zauważył Pan ten problem.
Forum nie jest dobrym miejscem na rozstrzyganie tego typu spraw.
Jako że sygnalizowana sytuacja dotyczy 22 ŚDH im.Zawiszaków czekam na kontakt telefoniczyny: 602623591
lub na GG: 4132791

Chyba, że Pana celem jest rozważenie tej sytuacji czysto hipotetycznie co w moim odczuciu jest mało prawdopodobne.

Ostatnio edytowany przez OkO (2009-01-31 21:12:56)


Będziemy szli nieprzerwanie
W ulewie, skwarze, huraganie
(..)Upalne lata mroźne zimy
będziemy szli - nie zawrócimy!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
UbytovĂĄnĂ­ Bad Elster Lodging San Felice Circeo wypalanie traw sredniowiecze rpg domix wrocław